چسب های صنعتی و انواع آن

اطلاعات چسب های صنعتی

با پیدایش چسب های سنتزی که در صنعت پلیمر به وجود آمدند ، چسب های گیاهی و سنتی کمرنگ شدند.

چسب سیلیکون یک جزئی برای استفاده در دماهای بالا فرموله شده است.
چسب های صنعتی ترکیبات شیمیایی آلی و معدنی هستند که برای پیوستن به اجزای مورد استفاده قرار می گیرند.

این محصولات شامل آکریلیک ، اپوکسی ، چسب گرم یا هات ملت ، پلی اورتان ، سیلیکون ، ترموست و چسب های پخت اشعه ماوراء بنفش و همچنین درزگیرهای صنعتی هستند. بیشتر چسب های صنعتی در کاربردهایی برای چفت و بست کردن چیزی استفاده می شوند. درزگیرهای صنعتی برای پر کردن شکاف بین درزها یا روی سطوح استفاده می شوند. و در صورت وجود مایعات ، جلوگیری از نشت و جلوگیری از نفوذ مواد ناخواسته از ویژگی های این چسب ها می باشد.

انواع چسب های صنعتی

چسب های صنعتی را می توان به روش های مختلفی طبقه بندی کرد ، اما به طور معمول با ترکیب شیمیایی (همانند چسب های اکریلیک) یا با خاصیت چسبندگی (به عنوان مثال ، چسب های هات ملت).

ترکیب شیمیایی

انواع چسب های صنعتی و درزگیرهای موجود شامل آکریلیک و سیانوکاریلات می باشد. چسب اپوکسی؛ رزین های فنولیک ، ملامین و اوره فرمالدئید. و چسب های پلی اورتان محصولات لاستیکی و سیلیکونی نیز از بسیاری از تأمین کنندگان مختلف موجود است.

چسب های اکریلیک به دلیل مقاومت عالی در برابر محیط و زمان تنظیم سریع در مقایسه با سایر سیستم های رزینی شناخته شده اند. سیانوآکریلات ها ، یا چسب های فوق العاده ، چسب های یک بخشی آکریلات هستند که بلافاصله در تماس با سطوح جفت شده از طریق واکنش با رطوبت سطح ، سخت شده و می چسبند.

چسب های اپوکسی ترکیبات شیمیایی برای اتصال قطعات هستند. کوپلیمر ، اپوکسی از دو ماده شیمیایی مختلف تشکیل شده است: رزین و یک سخت کننده.

رزین های فنولیک ، ملامین و فرمالدئید چسب هایی هستند که دارای گرمازدایی هستند و پیوندهای محکمی ایجاد می کنند و در برابر درجه حرارت بالا مقاومت خوبی دارند. به عنوان مواد ترموست ، آنها برای گرم شدن و ایجاد پیوند مطمئن به گرما یا گرما و فشار نیاز دارند.

چسب های پلی اورتان انعطاف پذیری عالی ، مقاومت در برابر ضربه و دوام را فراهم می کنند. آنها اغلب درمراحل نهایی نجاری و پروژه های نجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

چسب های لاستیکی و درزگیرها پیوندهای بسیار انعطاف پذیر دارند و معمولاً بر اساس ترکیبات بوتادین-استایرن ، بوتیل ، پلی ایزوبوتیلن یا نیتریل ساخته می شوند.

چسب ها و درزگیرهای سیلیکونی از انعطاف پذیری و مقاومت در برابر درجه حرارت بسیار بالا برخوردار هستند. آنها در لوله کشی و همچنین در کاربردهای دریایی مورد استفاده قرار می گیرند.

خواص چسبندگی

چسب های صنعتی که با خاصیت چسبندگی آنها تعریف شده اند شامل هات ملت ، حساس به فشار و تماس ، ترموست و چسب های اشعه ماوراء بنفش ( با اشعه و نور سخت می شوند) هستند.

چسب های هات ملت می توانند به طور تکرار با حرارت نرم شوند یا ذوب شوند و با خنک شدن سخت شوند و دوباره تنظیم شوند. آنها اجازه می دهند تا قطعات در حین مونتاژ برداشته یا مجدداً جابجا شوند.

چسب هات ملت

جهت دیدن انواع چسب های صنعتی اینجا کلیک کنید.

چسب های حساس به فشار (PSA) و چسب های تماسی در اکثر سطوح با فشار بسیار ناچیز می چسبند. چسب های تماسی برای  کاربردهایی که دارای سطوح بزرگی هستند و محکم گرفتن و نگه داشته شدن در آن نواحی سخت مناسب می باشند.

چسب های صنعتی

برای اطمینان از کیفیت چسب  از فروشگاه چسب اصفهان خرید نمایید.

چسب های ترموستیت رزین های پلیمری به صورت اتصال متقابل هستند که با استفاده از گرما یا گرما و فشار سخت می شوند. آنها مقاومت خوبی در برابر حرکت دارند و برای مونتاژ های سنگین استفاده می شوند.

چسب UV ، چسبی که با اشعه ماوراء بنفش پلیمریزاسیون می شود . که در این حالت ازیک چسب مایع شفاف به چسب محکم و با یک پیوند دائمی ایجاد می کند.

این چسب برا یچسباندن شیشه به شیشه و یا شیشه به فلز استفاده می شود.

adminseoten
ارسال دیدگاه