چگونه چسب مناسب انتخاب کنم

خواه یک کارگر چوب ، کارگر الکترونیک ، سازنده ربات ، صنعتگر یا مواردی از این قبیل باشید ، در بعضی از مراحل کار خود نیاز به چسباندن وسایل خواهید شد.این می تواند تعمیر گلدان شکسته یا ساختن کاردستی هنری باشد.اما آیا میدانید باید از کدام چسب برای شغل خاص خود استفاده کنید؟اگر به جستجو بپردازید ، انبوهی از چسب ها با مارک های مختلف و نام های مختلف را در فروشگاه چسب اصفهان ، پیدا خواهید کرد.چسب باید متناسب با کاربرد انتخاب شود.

به طور معمول ، همه چسب ها باید روی یک سطح تمیز و عاری از گرد و غبار ، چربی یا روغن قرار بگیرند.در اینجا برخی از انواع چسب را به شما معرفی می کنیم تا زمان انتخاب چسب ، با داشتن اطلاعات کافی ، بهترین گزینه را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی

برای یک پیوند فوق العاده قوی که در عرض چند دقیقه تنظیم می شود ، از یک چسب اپوکسی استفاده کنید.این چسب شامل دو قسمت است که با هم مخلوط می شوند.این چسب بلافاصله شروع به تنظیم می کند ، بنابراین باید سریع کار کنید.

زمان استفاده از چسب اپوکسی ، تنها کاری که باید انجام دهید ، این است که قطعات را برای مدت چند دقیقه در کنار هم نگه دارید تا پیوند ثابت شود.قدرت کامل طی چند ساعت حاصل می شود.استفاده از چسب اپوکسی روی شیشه های شکسته یا سرامیک ، اسباب بازی های مخصوص کودکان و هرجای دیگر که به گرفتن سریع همراه با مقاومت بالا نیاز دارید ، بسیار مناسب است.

سیانو اکریلات ها

این چسب یکی از چسب های فوق العاده ای است که با همین نام به بازار عرضه شده است و اگرچه بسیار قدرتمند است ، اما کاربرد محدودی دارد.

سیانو اکریلات ها در سطوح کاملاً مسطح و غیر متخلخل بهترین عملکرد را دارند.به عنوان مثال ، اگر می خواهید دو تکه شیشه را به هم متصل کنید ، این همان چیزهایی است که می خواهید.

تقریباً هر ماده ای از فلز صیقلی تا سرامیک را می توان با این نوع چسب پیوند داد.فقط با یک یا دو قطره ، قطعات بلافاصله بهم پیوند می خورد و تقریباً در مدت زمان 12 ساعت قدرت نگهداری کامل دارد.

چسب های پلی اورتان

یکی از بزرگترین دارایی های چسب های پلی اورتان مقاوم بودن در برابر آب است که باعث می شود ، گزینه مناسبی برای استفاده خارجی باشند.از چسب پلی اورتان برای چسباندن فلز ، چوب ، شیشه و تقریباً هر ماده دیگری استفاده می شود.به عنوان مثال ، هنگام نصب شیشه پنجره ، بسیار مناسب است.

کدام چسب را برای چوب استفاده کنید

کدام چسب را برای چوب استفاده کنید 

بسته به اینکه چه کالایی را می خواهید به هم بچسبانید ، تعدادی چسب مختلف برای استفاده روی چوب وجود دارد.متداول ترین آن چسب چوب PVA (پلی وینیل استات) است.انواع مختلفی از این چسب وجود دارد ، اما همه آنها بخشی از خانواده PVA هستند و پیوند قوی خوبی را برای استفاده روی چوب ایجاد می کنند.

از چسب اپوکسی نیز می توان روی چوب استفاده کرد و به خوبی فضای خالی را پر می کند.برای اتصال قوی تر ، یک چسب پلی اورتان ، چوب شما را در جای خود نگه می دارد.با این حال ، اگر به طور تصادفی بر روی سطوح قرار بگیرد و شما آن را نمی خواهید ، می تواند مشکل ساز شود!

 کدام چسب را برای فلز استفاده کنید

از سوپر چسب و چسب پلی اورتان می توان روی فلز استفاده کرد.چسب اپوکسی فلز ، پیوند ثابت تر و محکم تری را از فلز به فلز تشکیل می دهد و معمولاً بهترین گزینه است.با این حال ، اگر فلز نیاز به تحمل دمای شدید داشته باشد ، مناسب تر است که به جای استفاده از چسب ، قطعات فلزی را بهم جوش دهید.

adminseoten
ارسال دیدگاه