ابزار آلات صنعتی چیست؟

ابزار آلات صنعتی چیست

بعد از به وجود آمدن انقلاب صنعتی، ابزارآلات هم به موازات آن دچار تغییراتی شدند. این تغییرات در سطح گسترده ای اتفاق افتاد که باعث شد شرکت هایی در زمینه ساخت انواع ابزار شروع به فعالیت کنند. ابزار ها، باعث شدند که انسان به کار خود سرعت بیشتری ببخشد و در مدت زمان کمی با صرف وقت کم فعالیت مورد نظر خود را به تخصصی ترین شکل ممکن انجام دهد. با گذشت زمان ، از آن مدت تا به امروز پیشرفت چشم گیری اتفاق افتاده است ، که ما در این مقاله سعی میکنیم به آن بپردازیم.

ابزارآلات صنعتی

ابزارآلات در اصفهان ، دارای تنوع بسیاری هستند که باتوجه به کارایی آن ها ، دسته بندی های مختلفی دارند.

اگر به طور کل بخواهیم ابزار ها را معرفی کنیم ، می توانیم به دسته بندی هایی نظیر: ابزار آلات بادی، ابزارآلات برقی، ابزارآلات بنزینی که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم اشاره نمود. این ابزارآلات با توجه به شرایط و نوع استفاده آن ها و با توجه به نیاز شما ، مورد استفاده قرار می گیرند و به طور کلی این ابزارآلات در صنعت هایی مانند نجاری، صافکاری، باغبانی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

ابزارآلات صنعتی بادی

این ابزار ها با استفاده از کمپرسور باد کار می کنند و به خاطر میزان کاربری که دارند در خط تولید خیلی از کارخانه ها، از آن ها استفاده می شود.

در زیر شاخه این ابزار آلات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

میخکوب و منگنه کوب بادی : یکی از ابزار های بسیار مهم و پر کاربرد در ابزار صنعتی بادی ، میخکوب و منگنه کوب هست که برای صنعت نجاری و کار با چوب و کابینت سازی از آن ها استفاده می شود.

پولیشر بادی :  از دسته بندی بعدی که زیر مجموعه ابزارآلات صنعتی بادی قرار دارد می توان به، پولیشر بادی اشاره نمود. از پر کاربردترین نوع ابزار در کارگاه های صافکاری به شمار می رود که از مزیت ها و کاربردهایی  که دارد می توان به جلا دادن بدنه ماشین اشاره کرد. این دستگاه یک سری فرچه ای شکل دارد که با استفاده از آن ، رنگ اتومبیل را براق می کنند.

ابزارآلات صنعتی برقی

بسیاری از کارها ، انجام دادنشان نیاز به نیروی انسانی زیادی دارد و علاوه بر آن نیز نیازمند صرف وقت بسیار بالایی می باشد و در تبعیت از آن ، سرعت انجام کار کاهش می یابد و همچنین بسیاری از کارها را نمی شود با دست انجام داد. بنابراین در اینجا نیاز به وجود ابزاری می شود که تمام مزیت های بالا را داشته باشد، به همین خاطر می توان از ابزارآلات برقی اصفهان استفاده کرد. با توجه به این که همیشه برق در دسترس نیست ، این ابزارآلات به صورت شارژی هم تولید می شوند. در زیر به معرفی چند نوع ابزارآلات برقی می پردازیم:

کمپرسور هوا : یکی از منابع تغذیه ابزارهای بادی ، همین ابزار می باشد. همان طور که از نام آن مشخص است ، این وسیله هوا را فشرده می کند و کاربردهای مختلفی دارد.

دریل برقی و شارژی :  برای سوراخ کردن سطح های مختلف، از دریل ها استفاده می شود می توان گفت که: از پر کاربردترین نوع ابزارها، در زیر مجموعه ابزارهای برقی می باشد که در کارگاه های صنعتی، بسیار یافت می شود.

فرز برقی : گاهی برای تیز کردن از این دستگاه استفاده می شود اما بیشتر اوقات، برای برش فلزات و تراشکاری از این دستگاه استفاده می شود.

دستگاه جوشکاری : به دستگاه جوش، اینورتر هم می گویند که برای اتصال فلزات، از این دستگاه استفاده می شود.

ابزار آلات صنعتی بنزینی

ابزارآلات بنزینی، برای وقت هایی استفاده می شود که دسترسی به برق کار ساده ای نیست ( در واقع برق در دسترس نیست) مانند : مناطق جنگلی یا باغ ها که برق وجود ندارد، می شود از این ابزار استفاده نمود.

چکش تخریبی بنزینی : از این چکش، برای از بین بردن و یا تخریب کردن استفاده می شود. مانند : تخریب بتن

اره زنجیری بنزینی : زمانی که نیاز دارید با سرعت بالا و صرف زمان کم، الوار و چوب های قطور را برش دهید ، می توانید از اره زنجیری بنزینی برای این کار استفاده کنید. این اره جز ابزارهای مورد استفاده در باغبانی و یا نجاری می باشد.

ژنراتور یا موتور برق : این ابزار انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از این ابزار در مدارس و کارگاه ها استفاده می شود که به دلیل بنزینی بودن آن ، راحت در دسترس قرار می گیرد.

سخن پایانی 

اگر نسبت به ابزارآلات صنعتی شناخت درستی داشته باشید قطعا خرید بهتر و راحت تری خواهید داشت. به طور کلی در این مقاله ابزارهای صنعتی را مورد بررسی قرار دادیم . ابزار های صنعتی ، از جمله ابزارهایی هستند که در صنعت های مختلف بسیار پر کاربرد می باشند و برند های مختلفی در زمینه ساخت آن ها ، فعال هستند. به هنگام خرید ، به برند محصول مورد نظر و کیفیت و کارایی آن دقت کنید. فروشگاه ابزار چسب آپادانا، ارائه دهنده ابزار های صنعتی در انواع مختلف می باشد که با راهنمایی و مشاوره قبل از خرید به شما برای انتخابی بهتر و متناسب تر کمک می کند.

adminseoten
ارسال دیدگاه