بررسی تفاوت های دریل چکشی و گیربکسی

یکی از ابزارآلاتی که در حوزه صنعت کاربرد زیادی دارا می باشد دریل است و این وسیله برای سوراخکاری دیوار،چوب و انواع سطوح فلزی کاربرد دارد. دریل ها در برندهای متفاوتی تولید و به بازار عرضه شده اند و می توان گفت از نظر کیفیت و برتری برند تفاوت زیادی بین آن ها وجود ندارد. ولی باید بدانید کیفیت و برند دلیلی بر عدم خرابی و یا تاثیری بر عمر مفید دستگاه ندارد. آن چیزی که در عمر و کیفیت و وضعیت خرابی دریل ها تاثیر گذار است شرایط استفاده و استفاده صحیح از ابزار است که باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید. یکی از موضوعاتی که در خصوص استفاده از دریل مطرح است و توجه به آن خیلی مهم است دانستن تفاوت و استفاده صحیح از مدلی است که قصد دارید برای فعالیت خود تهیه و یا استفاده نمایید. لازم است بدانید این موضوع به حدی مهم است که در خرابی دستگاه تاثیر به سزایی ایفا می نماید و باید در نظر داشته باشید دریل های گیربکسی برای استفاده خاص و چکشی برای استفاده های خاص خود تولید شده است و در مشخصات با هم دیگر خیلی تفاوت دارند و فعالیتی که شما با دریل های گیربکسی انجام می دهید به طور حتم با دریل های چکشی باید متفاوت باشد. حال برای درک این موضوع قصد داریم در این مقاله در رابطه با تفاوت های دریل های گیربکسی و دریل های چکشی با شما صحبت نماییم. این مقاله دارای بخش های مهمی است که نیاز است تا انتهای آن را همراه با ما مطالعه و موارد را در نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله همراه ابزارچسب باشید.

بررسی تفاوت های دریل چکشی و گیربکسی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیحات لازم داده شد دریافتید که دریل ها در نوع و مدل با هم تفاوت های زیادی دارند و هرکدام برای یک فعالیت خاص طراحی و به بازار عرضه شده اند. یکی از این تفاوت ها در مدل ها چکشی و گیربکسی است که لازم است بدانید این دو مدل حتی در ساختمان و طراحی بدنه خیلی با هم تفاوت دارند و باید در نظر داشته باشید هرگز نمی توان از دریل های گیربکسی برای فعالیت های مشابه با دریل های چکشی استفاده نمود. در ایم مقاله به صورت کامل در مورد این مدل توضیحاتی را ارائه می نماییم و این بررسی ها در پایان می تواند در انتخاب مدل و نوع دریلی که شما نیاز دارید به شما کمک نماید. در نظر داشته باشید در این مقاله نکات کاربردی زیادی وجود دارد که باید به طور حتم توسط شما به صورت کامل مطالعه شود و در خاطر شما بماند.

دریل گیربکسی چیست

یکی از بخش ها و موضوعات مهمی که در این قسمت از مقاله باید به بررسی آن بپردازیم توضیح و طریقه کار دریل گیربکسی است. این نوع دریل می تواند به دو صورت چرخشی و همزمان چکشی عمل نماید. باید بدانید که دریل های گیربکسی در هزینه با دریل های چکشی متفاوت هستند. دریل های گیربکسی می توانند در حینی که چرخش ایجاد می شود همان زمان هم به صورت ضربه ای که به مته وارد می کند سوراخکاری و یا پیچش را آسان تر نماید و این مدل از دریل ها مناسب برای سطوح با مقاومت کمتر طراحی شده اند و می تواند گفت از نظر موتوری کمی ضعیف تر و ظریفتر هستند. به معنای ساده تر باید بگوییم این مدل از دریل ها جهت استفاده های روزمره و خانگی مناسب هستند و برای فعالیت های سبک طراحی شده اند. ولی لازم است بدانید این مدل از دریل فشار کمتری را به کاربر وارد می نماید و کار با آن را برای اوپراتور آسانتر کرده اند.

فروش ابزارآلات

دریل چکشی چیست

دریل های چکشی که مدل های قدیمی تر دریل ها محسوب می شوند و از نام آن مشخص است غیر از این که گشتاور ایجاد می شود نیروی زیادی هم صرف ضربه برروی مته صرف می کند. این مدل از دریل ها برای مصارف حرفه ای تر مورد استفاده قرار می گیرند و برای سوراخ کاری سطوح بتونی و فلزهای سنگین کاربرد بالایی دارد و به دلیل توانی که در موتور این نوع دریل وجود دارد آن را به دسته پرطرفدار دریل ها تبدیل کرده است. دریل های چکشی تفاوت بارزی که با دریل های گیربکسی دارند برای بستن پیچ کاربرد زیادی ندارند و باید گفت همین امر سبب تفاوت بارز این نوع از دریل با دریل های گیربکسی شده است. لازم است بدانید از قدیم دریل های چکشی مورد استفاده قرار می گرفتند و اکنون هم این مدل از دریل مورد توجه کاربران زیادی قرار می گیرد و می توان گفت از نظر قیمتی ارزانتر از دریل های دیگر می باشند. در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر تفاوت های دریل های چکشی و دریل های گیربکسی می پردازیم.

مزایای دریل های گیربکسی

  • این مدل از دریل دارای کنترل سرعت به صورت متغیر است.
  • در این مدل دریل می توانید هم سوراخکاری نمایید و هم از پیچاندن پیچ استفاده نمایید.
  • این مدل از دریل دارای چراغ های LED هستند.
  • این مدل از دریل به صورت شارژی در بازار موجود است.
  • در این مدل از دریل شاهد گشتاور بالا هستیم.
  • فشار کمتری به کاربر وارد می کند این مدل از دریل.
  • این مدل از دریل جمع و جورتر ساخته شده است.

مزایای دریل های چکشی

  • این مدل از دریل مناسب سوراخ کاری در آجر و بتن هستند.
  • در این مدل شاهد حالت چکشی قویتری هستیم.
  • سرعت و قدرت این نوع دریل تخصصی و بیشتر است.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد انواع دریل های چکشی و مدل گیربکسی با شما صحبت کردیم و لازم است بدانید در انتخاب نوع دریل متناسب با کاری که انجام می دهید می توانید یکی از این نوع دریل ها را انتخاب نمایید و لازم به ذکر است هر کدام از این دریل ها مناسب نوعی از کار و استفاده طراحی شده است و هرکدام بسته به کاری که قرار است شما انجام دهید در انتخاب شما تاثیر گذار است. شما می توانید در دسته فروش دریل در سایت ما از انواع دریل ها با برند و مدل های مختلف بازدید نمایید و آن ها را با قیمت استثنائی تهیه نمایید.

کلیدواژه : ابزارچسب
adminseoten
ارسال دیدگاه