تاریخچه پیچ و مهره

چکش تخریب 14 کیلویی مدل 2814

تاریخچه پیچ و مهره

همه راه ها به رم منتهی می شود در منابع اینترنتی مربوط به تاریخ باستان ، اخیراً اطلاعاتی منتشر شده است که طی کاوش های باستان شناسی در آلمان ، در زمین هایی که روزگاری متعلق به روم باستان بود ، جواهرات با اتصالات رشته ای پیدا شد. یعنی قطعات جواهرات بیش از 2000 سال پیش با مهره و پیچ بسته شده بودند. گروه تولیدی بازرگانی پویا که به فروش عمده پیچ و مهره می پردازد و بهترین مرکز فروش عمده پیچ است شما را با تاریخچه پیچ و مهره آشنا می کند.

در روم باستان از پیچ و مهره برای اتصال سازه های چوبی، درب ورودی و کرکره روی پنجره ها ، قسمت هایی از ارابه و گاری ، جرثقیل ، مبلمان ، عناصر تزئینی و غیره نیز استفاده می شد. این احتمال وجود دارد که رومی ها پیچ ها را اختراع کرده باشند. باستان شناسان بسیاری از پیچ های رومی ساخته شده از برنز و نقره را پیدا کرده اند. افسوس که فناوری تولید پیچ ​​های رومی پس از فروپاشی امپراتوری از بین رفت و تا قرن پانزدهم فرد دیگری قطعات مشابه را تولید یا استفاده نکرد.

تاریخچه پیچ و مهره

مهره از زمان تولید موتور های بخار و آغاز انقلاب صنعتی در اروپا رواج یافته است. اکنون هیچ مکانیزمی نمی تواند بدون آنها کار کند ، همه تأسیسات بخار و موتورها با استفاده از اتصالات و  ابزار آلات در اصفهان کار می کنند.  در سال 1770 ، جسی رامسدن ، مخترع  انگلیسی  دستگاه تراش پیچ برش را مونتاژ کرد که بر روی آن محصولات به هر اندازه و به طول و قطر مورد نظر بریده می شدند. کارشناسان تاریخ فن آوری ظهور اولین پیچ و مهره ها را در اواسط قرن پانزدهم نسبت می دهند.

اتصال دهنده های ساده و به ظاهر غیر قابل توجه مانند پیچ ​​و مهره ، می توانند بر کیفیت محصولات تولید شده با کمک آنها نیز تأثیر بگذارند. پارامتر های اصلی که بر اساس آنها انتخاب محصولات مانند پیچ ​​و مهره انجام می شود ، کیفیت و قابلیت اطمینان عملکرد آنها است. تاریخچه ظاهر پیچ و مهره ها کاملاً باستانی و جالب است. پیچ و مهره ها هنگام حفاری در سرزمینی که روم باستان اشغال کرده بود ، پیدا شد و برخی از آنها از برنز و گاهی از فلزات گرانبها ساخته شده بودند. یک جفت “پیچ و مهره” فقط در قرن پانزدهم ظاهر شد ، زمانی که آنها شروع به ساخت زرهی با مقاومت بالا برای رزمندگان کردند ، که به اتصال قوی و قابل اعتماد نیاز داشت.  به هر حال ، در همان زمان ، در زمان رنسانس ، اولین ماشین برش پیچ در تاریخ تمدن بشری اختراع شد. برای مدت طولانی هر پیچ فقط مهره خاص خود را داشت ، زیرا تولید به دقت بالایی نیاز داشت.

 به محض تولید پیچ ​​و مهره با استفاده از روش سرد ، بر اساس اسناد استاندارد ، این قطعات همه کاره شده و به عنوان اتصال دهنده اصلی بسیار محبوب شدند. پیچ و مهره در مناطق مختلف اقتصاد ملی مورد استفاده قرار می گیرد و بسته به نوع کاربرد آنها انواع مختلفی دارد. پیچ و مهره های جاده و مهندسی مکانیک در صنعت خودرو و صنایع وابسته استفاده می شود. برای ایجاد مقاومت ویژه بین ساختار اتصال پیچ و مهره ، گاهی بین آنها واشر قرار داده می شود. آنها از انواع مختلفی از مواد ساخته شده اند ، برای استحکام بیشتر می توان آنها را با روی نیز پوشاند. علاوه بر این ، واشرها از نظر شکل تفاوت چشمگیری دارند. شکل واشر می تواند بسیار متنوع باشد: گرد ، صاف ، موج دار. قابلیت اطمینان سازه هنگام استفاده از واشر به طور قابل توجهی افزایش می یابد که از احتمال پیچش خودکار مهره یا باز شدن پیچ و مهره جلوگیری می کند.

adminseoten
ارسال دیدگاه