آموزش کار با اره چکشی

مقدمه

در صنعت نجاری یا چوب سازی تجهیزات بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از پرکاربردترین تجهیزات در امر نجاری دستگاه اره چکشی می‌باشد. این اره‌ها بر اساس دسته بندی‌های متفاوتی تقسیم بندی می‌شوند. اگر شما هم در خرید بهترین اره چکشی هنوز سردرگم هستید یا طرز استفاده از اره چکشی را نمی‌دانید بهتر است تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برای خرید اره‌های چکشی می‌توانید از بهترین ابزار فروشی اصفهان کمک بگیرید. زیرا با راهنمایی در خرید بهترین برندها، کمک شایانی به شما در امر خرید خواهند کرد. اگر نحوه‌ی استفاده از این تجهیزات را ندانید قطعا به مرور زمان به دستگاه آسیب می‌رسانید. با معرفی دستگاه و قطعات تشکیل دهنده آن، نحوه استفاده از آن را به شما ارائه خواهیم داد.

تعریف اره چکشی

اره عمودبر یا اره چکشی یک نوع اره است که برای برش دادن مواد مختلف از جمله تخته سه لایی، چوب، نئوپان، آلومینیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید شما هم با مشاهده‌ی منحنی‌های ایجاد شده بر روی چوب یا فلز این سوال در ذهنتان شکل گیرد، که این منحنی‌های زیبا چگونه به وجود آمده‌اند؟ برای این کار از اره‌های چکشی یا اره عمود بر استفاده می‌شود.

استفاده از اره چکشی

این دستگاه حدود سه کیلو گرم وزن دارد که به راحتی قابل جابجایی است. برشی که توسط اره چکشی ایجاد می‌شود، اصولا برش تمیزی نیست و بیشتر در برش‌های اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از برش منحنی باید به تمیزکاری محل برش پرداخته شود.

طرز استفاده از اره چکشی

همانطور که بالاتر توضیح دادیم اره چکشی برای بریدن مواد مختلفی به کار برده می‌شود. اما قطعا تیغه‌ی به کار رفته شده در آنها متفاوت است. این تیغه‌ها را می‌توانید از ابزار فروشی اینترنتی اصفهان خریداری کنید که با عرضه‌ی متنوعی از تیغه‌ها توانسته است، حرف اول را در فروش اینترنتی ابزار در اصفهان بزند.

  • انتخاب تیغه اره مناسب

اولین گام برای کار با اره‌های عمودبر، انتخاب یک تیغه مناسب است. اصولا تیغه‌های موجود در فروشگاه‌های ابزار اصفهان هر کدام برای یک صنعت مناسب می‌باشند . دومین نکته‌ای که حائز اهمیت است، توجه به TPI تیغه‌ها است که نشان دهنده‌ی تعداد تیغه‌ی به کار رفته در آن است. هر چه تعداد تیغه‌ها بیشتر باشد، عملیات برش چوب با سرعت کمتری انجام می‌شود، ولی تیغه‌هایی با دندانه‌ی کمتر، اصولا سرعت برش چوب را بالاتر می‌برند.

  • رعایت ایمنی

قبل از شروع کار بهتر است، از عینک‌های ایمنی استفاده کنید. زیرا هنگام اره یا برش چوب‌ها، خورده یا براده‌های چوب با چشم اصابت می‌کنند و موجب آسیب رسانی به آن می‌گردند. عینک‌های ایمنی با برندهای اصلی و معتبر در ابزار فروشی‌های اینترنتی اصفهان به وفور به چشم می‌خورند. با خرید اینترنتی می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان با کیفیت‌ترین و استانداردترین عینک ایمنی را در اختیار داشته باشید. سیم اره چکشی اصولاً کوتاه است، به همین دلیل از سیم‌های رابط یا سه راه‌های بلند مورد استفاده قرار می‌دهند. پس بهتر است این سیم رابط یا سه راهی‌ها را از محل برش با اره دور کنید، تا خطری شما را تهدید نکند.

اره چکشی

  • قرار دادن کفشک تیغه در جای خود

یکی دیگر از قطعات جانبی اره عمود بر کفشک تیغه می‌باشد. این کفشک پایه‌ای است که در قسمت پشت تیغه قرار گرفته تا تیغه به صورت دقیقی روی ماده‌ی مورد نظر قرار گیرد. قسمت جلویی کفشک یا پایه را روی نقطه مورد نظر قرار داده و با کنترل خطوط شروع به برش کنید. اگر در حین انجام عملیات برش کفشک یا پایه شکسته شود، اصلاً نگران نباشید. زیرا به هر کدام از ابزار آلات فروشی‌ها در اصفهان مراجعه کنید، به راحتی می‌توانید به این کفشک دسترسی داشته باشید.

  • دریل کردن نقاط میانی

توصیه‌ی بسیاری از متخصصان ابزار فروشی در سطح استان اصفهان این است، که برای محافظت بهتر دستگاه و همچنین به دست آوردن نتیجه مطلوب، بهتر است اول یک نقطه میانی یا وسط چوب یا فلز مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس با قراردادن کفشک بر روی آن، نقطه را سوراخ نمایید. بعد از آن شروع به برش از همان نقطه میانی کنید. زیرا در صورتی که بی مهابا شروع به انجام برش کاری کنید، قطعا نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد و به دستگاه اره چکشی شما هم فشار وارد می‌شود.

دریل کردن

  • روغن کاری کردن قطعات اره چکشی

شاید از نظر شما روغن کاری این دستگاه کاری بیهوده به نظر برسد، اما با روغن کاری به موقع و سرویس به وقت آن می‌توانید از این وسیله کاربردی جهت برش مواد مختلفی مانند چوب فلز و پلاستیک مورد استفاده قرار دهید. بهترین روغن‌های مخصوص اره برقی چکشی را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی فروش ابزار در اصفهان خریداری نمایید.

در این مرحله با اسپری کردن بر روی تیغه‌های برش آنها را تقویت و تمیز نمایید. همچنین در برش آهن به وسیله‌ی این اره، چون حرارت تیغه‌ها بسیار بالا می‌رود، با روغن کاری مناسب از حرارت تیغه‌ها کاسته می‌گردد. از دیگر موارد استفاده از روغن، جلوگیری از جذب گرد و غبار و آلودگی بر روی اره است. این دستگاه خود مجهز به سیستم‌های مکنده گرد و غبار است و بعد از روغن کاری بسیاری از این آلودگی‌ها از بین خواهد رفت.

adminseoten
ارسال دیدگاه